4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 53 Cevapları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Trafikte Güvenlik Sayfa 53 Trafik Kazalarının Etkileri Konusu Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Trafik kazalarının kazazedeye ve ailesine, yakın çevresine ve topluma verdiği zararları arkadaşlarınız ile tartışınız.

Kazazede için hem zorunlu bir hastane süreci yaşanacak hem de büyük maddi kayıplar söz konusu olacaktır. Bunun yanında belki vefatla son bulacaktır. Bu da hem kazazedenin yakın çevresi için hem de kazayı yapan diğer kişinin psikolojik olarak çökmesine neden olacaktır.

ETKİNLİK

Trafik kazaları sosyal ve ekonomik sorunların dışında çevreye de zarar verir. Aşağıdaki resimlerden yararlanarak trafik kazalarının çevreye verdiği zararları açıklayınız.

İlk fotoda görüleceği üzere kazalar yol çevresindeki doğaya ve çevreye büyük zararlar vermektedir. Bunun yanında ikinci fotoda da görüldüğü gibi kazalı araçlar birer hurda yığını şeklinde doğaya zarar vermektedir.

DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

1. Trafik kazaları kazazedenin hayatını nasıl etkiler?

Kazazede için hem zorunlu bir hastane süreci yaşanacak hem de büyük maddi kayıplar söz konusu olacaktır.Belki de uzun süre çalışamayacak ya da sakat kalacaktır.

2. Trafik kazasının çevreye verdiği zararları açıklayınız.

Kazalı araçlar birer hurda yığını şeklinde doğaya zarar vermektedir. Kazalar yol çevresindeki doğaya ve çevreye büyük zararlar vermektedir.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SINAV DUYURULARI
KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
1
ONLİNE SINAV
20
ADET SORU
247
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
    KPSS
    DERS DOKÜMANLARI
    KATEGORİLER
    Araç çubuğuna atla